W ramach tego projektu naszym zadaniem było przeprojektowanie istniejącej aplikacji mPOS, tak aby pozwalała kelnerom na szybsze i bardziej efektywne przyjmowanie zamówień oraz płatności bezpośrednio od klientów w różnych punktach na terenie restauracji.
Warsztat strategiczny przeprowadzony w aplikacji Miro dał nam wiedzę o tym:
Warsztat strategiczny to niezwykle ważny etap. Klient może podzielić się z nami swoją wizją na produkt, a my mamy szansę dokładnie zrozumieć wszystkie filary tego co tworzymy.
Rozmawiamy o użytkowniku, jego problemie i rozwiązaniu, jakim jest produkt.
W trakcie pracy nad strategią marki pozyskaliśmy informacje dotyczące ogólnego środowiska pracowników gastronomii w Polsce i za granicą, jak również kluczowe spostrzeżenia biznesowe. W celu uzyskania pełnego obrazu ich bieżącej sytuacji i celów, przeprowadziliśmy serię ćwiczeń oraz zaproponowaliśmy nową architekturę informacji dla aplikacji.
W trakcie audytu UX dokonaliśmy analizy tego, jak użytkownicy (kelnerzy) korzystają z obecnej aplikacji, jakie problemy napotykają, jakie funkcje są dla nich łatwe do znalezienia, a jakie wymagają poprawy. Dzięki temu udało nam się zidentyfikować potencjalne obszary poprawy i wskazać konkretne działania, które pomogą poprawić doświadczenie użytkownika.
Po konsultacji z klientem, ustaliliśmy, że nowa aplikacja mPOS będzie umożliwiła użytkownikom:
Po przeanalizowaniu głównych ścieżek naszych użytkowników i stowrzeniu sitemapy dla nowej aplikacji mPOS, przystąpiliśmy do szkicowania i prototypowania na makietach o niskiej szczegółowości wspomnianych wyżej funkcjonalności.
Następnym etapem było doprojektowanie brakujących komponentów do UI Kit-u, z którym przyszedł do nas klient oraz stworzenie design systemu, z którego będą w przyszłości mogli korzystać deweloperzy, implementując nowe funkcjonalności w aplikacji.
Ważnym dla nas elementem, był interfejs użytkownika. Chcieliśmy, aby był łatwy w nawigacji, czytelny i zrozumiały dla użytkowników (kelnerów).
Prawdziwy UX to użytkownik w centrum Twojego procesu.
Sprawdź jak możesz go uwzględnić: